Typy zájezdů

Destinace

Vyhledat zájezd

Zájezdy - Hajdúszoboszló - Maďarsko 2020, 2021

Moderní termální lázně na východě Maďarska poblíž Debrecenu a na okraji puszty nabízejí návštěvníkům všechno, co si jen můžou přát - rozmanité druhy lázeňských procesů, léčebné a odpočinkové terapie i sportovní aktivity. A maďarská puszta láká k návštěvě - v hortobáďském národním parku budete mít možnost poznat Maďarsko nejmaďarštější, stepi se stády bílého rohatého skotu, stáda koní a jejich nebojácné pastevce, kteří tu předvádějí bravurní jezdecké umění. Nedaleký Debrecen proslul jako centrum vzdělanosti.

Podmínky pro cestování do zahraničí naleznete zde. Termíny zájezdů, kde uvidíte "objednat" nebo "poptat", jsou aktuálně dostupné.

Hajdúszoboszló - Maďarsko - 2020, 2021 výpis zájezdů:

FILTROVATVyberte oblast destinace Maďarsko
načítám data

Zájezdy Hajdúszoboszló - související články:

Národní park Hortobágy - UNESCO

Národní park Hortobágy v župě Hajdú je vůbec prvním maďarským národním parkem a zahrnuje v sobě unikátní krajinu maďarské stepi - puszty, kde se vyskytuje výjimečná fauna a flóra. Stejně unikátní je i kultura zdejších pastevců a chovají se tu zvláštní plemena domácích zvířat. Díky tomu všemu se oblast dostala na seznam světového dědictví UNESCO. Zobrazit celý článek

Národní park Hortobágy

Mezi Tisou a Debrecenem leží nejstarší a největší (822 km2) národní park Maďarska. Rozkládá se ve Velké uherské nížině (Alföld), karpatské předhlubni vyplněné nejprve třetihorními mořskými sedimenty a pak náplavovými sedimenty řek, až 300 m mocnými. Nekonečná rovina, která na obzoru splývá s oblohou, jejíž horizont je jen tu a tam narušen typickými vahadlovými studněmi. Dosti drsné kontinentální klima znamená málo srážek, hodně slunce (až 2.000 hodin ročně) a časté silné větry. To vše je pusta, jeden z hlavních cílů poznávacích zájezdů do Maďarska.

Zobrazit celý článek
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu