Typy zájezdů

Destinace

Vyhledat zájezd

Zájezdy - Hajdúszoboszló - Maďarsko 2021, 2022

Moderní termální lázně na východě Maďarska poblíž Debrecenu a na okraji puszty nabízejí návštěvníkům všechno, co si jen můžou přát - rozmanité druhy lázeňských procesů, léčebné a odpočinkové terapie i sportovní aktivity. A maďarská puszta láká k návštěvě - v hortobáďském národním parku budete mít možnost poznat Maďarsko nejmaďarštější, stepi se stády bílého rohatého skotu, stáda koní a jejich nebojácné pastevce, kteří tu předvádějí bravurní jezdecké umění. Nedaleký Debrecen proslul jako centrum vzdělanosti.

Podmínky pro cestování do zahraničí naleznete zde. Termíny zájezdů, kde uvidíte " objednat " nebo "poptat", jsou aktuálně dostupné. V případě, že zájezd v určitém termínu nelze vzhledem ke spřísněným restrikcím uskutečnit, je označen "odloženo".

Hajdúszoboszló - Maďarsko - 2021, 2022 výpis zájezdů:

FILTROVATVyberte oblast destinace Maďarsko
načítám data

Zájezdy Hajdúszoboszló - související články:

Národní park Hortobágy - UNESCO

Národní park Hortobágy v župě Hajdú je vůbec prvním maďarským národním parkem a zahrnuje v sobě unikátní krajinu maďarské stepi - puszty, kde se vyskytuje výjimečná fauna a flóra. Stejně unikátní je i kultura zdejších pastevců a chovají se tu zvláštní plemena domácích zvířat. Díky tomu všemu se oblast dostala na seznam světového dědictví UNESCO. Zobrazit celý článek

Národní park Hortobágy

Mezi Tisou a Debrecenem leží nejstarší a největší (822 km2) národní park Maďarska. Rozkládá se ve Velké uherské nížině (Alföld), karpatské předhlubni vyplněné nejprve třetihorními mořskými sedimenty a pak náplavovými sedimenty řek, až 300 m mocnými. Nekonečná rovina, která na obzoru splývá s oblohou, jejíž horizont je jen tu a tam narušen typickými vahadlovými studněmi. Dosti drsné kontinentální klima znamená málo srážek, hodně slunce (až 2.000 hodin ročně) a časté silné větry. To vše je pusta, jeden z hlavních cílů poznávacích zájezdů do Maďarska.

Zobrazit celý článek
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu