Typy zájezdů

Destinace

Vyhledat zájezd

Zájezdy - oblast Tokaj - Maďarsko 2024, 2025

Tokaj-Hegyalja - Podhůří Tokaje se nachází na severozápadě Maďarska. Oblast Tokaje se v roce 2002 stala součástí Světového dědictví UNESCO. Tady se už od středověku pěstuje réva, z níže se lisují světoznámá tokajská vína. „Víno králů a král vín“ se dá jen stěží napodobit, neboť zdejší slunečné klima, složení půdy, sklepy s výskytem ušlechtilé černé plísně penész a láska k vínu místních lidí se nedaji nahradit. Město Tokaj leží na soutoku Tisy a Bodrongu na jižním úpatí Zemplínských vrchů. Každý říjen se koná vinobraní. Nachází se zde několik kostelů, galerie, socha Štěpána I. a nová pijácká socha Bakcha a spoustu pamětních desek. Proslulá vína tokajské oblasti jsou: Hárslevelu, Furmint a Szamorodni a dezertní víno Aszú (3-7putýnkové).

Podmínky pro cestování do zahraničí naleznete zde. Termíny zájezdů, kde uvidíte " objednat " nebo "poptat", jsou aktuálně dostupné. V případě, že zájezd v určitém termínu nelze vzhledem ke spřísněným restrikcím uskutečnit, je označen "odloženo".

Doporučujeme:

oblast Tokaj - Maďarsko - 2024, 2025 výpis zájezdů:

FILTROVATVyberte oblast destinace Maďarsko
načítám data

Zájezdy oblast Tokaj - související články:

Krásy severního Maďarska

Severní Maďarsko, to jsou "maďarské velehory" Mátra a národní park Bukové hory, okouzlující město Eger, egerská i tokajská vinařská oblast a oblast  Tokaj a k historickému městu Sárospaták, Pallocké vrchy s vesnicemi (např. Hollókő pod ochranou UNESCO) s pozoruhodným folklórem, Maďarský kras s fascinujícím podzemním světem národního parku Aggtelek. V oblasti se nachází celá řada léčivých termálních lázní: Eger, Egerszalók, Mezőkövesd, jeskynní lázně Miskolc Tapolca, klimatické lázně Lillafüred, Nyíregyháza. To vše můžete vidět na poznávacích zájezdech CK GEOPS. Zobrazit celý článek
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu